Güncel Haberler

Samsung bombayı patlatmak için geri sayıma geçti

Samsung, yeni bir dizüstü bilgisayar serisi olan Galaxy Book 4 Edge‘i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şimdiye kadar Intel çipleri ile donatılmış olan Galaxy Book serisinin bilakis, bu yeni model Qualcomm’un Snapdragon X Seçkine çipi ile güçlendirilecek ve Windows on Arm platformunu kullanacak. Qualcomm, yeni Arm tabanlı çiplerinin 2024 yılının ortalarında piyasaya sürülebileceğini, hatta bu ay içinde bile olabileceğini duyurdu.

Galaxy Book 4 Edge, bilhassa yüksek performans ve güç verimliliği vaadiyle dikkat çekiyor. Qualcomm ve GeekBench tarafından yapılan testler, bu yeni çiplerin etkileyici performans sergilediğini ve bilhassa pil ömründe kıymetli iyileştirmeler sunabileceğini gösteriyor. Lakin şimdi piyasada bu çiple donatılmış bir aygıt bulunmadığı için test sonuçlarının çeşitli faktörlerden etkilenebileceğini ve bu yüzden sonuçların bir ölçü kuşku ile karşılanması gerektiğini belirtmek kıymetli.

Samsung bombayı patlatmak için geri sayıma geçti

Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarı Galaxy Book 4 Edge, 14 inçlik bir ekran, 16GB RAM ve 512GB depolama kapasitesi sunacak ve yaklaşık 1,800 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Aygıt, Snapdragon X Seçkine çipinde bulunan 12 eşit Qualcomm Oryon CPU ile donatılmış; bu işlemcilerden iki tanesi 4.3GHz, öbürleri ise 3.8GHz suratında çalışıyor. Grafik işlemcisi olarak ise 4.6 TFLOPS’a kadar çıkan bir Qualcomm Adreno GPU kullanılmış. Ayrıyeten, özel AI tabanlı uygulamalar için 45TOPS kapasiteli Qualcomm Hexagon NPU sunuluyor.

Bu yeni teknolojiyle Samsung, kullanıcılarına daha uzun pil ömrü ve üstün performans sunmayı hedefliyor. Galaxy Book 4 Edge‘in bu ay içinde tanıtılması bekleniyor ve aygıtın yeni çipler piyasaya sürüldüğünde çabucak kullanıma sunulması planlanıyor.

Haberois Editör

Türkiye'nin bir numaralı haber platformu olan Haberois, okuyucularına en güncel son dakika haberlerini tarafsız olarak sunar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu