Ekonomi Haberleri

Mastercard ve Visa kart fiyatlarını artırmayı planlamıyor

Mastercard’dan yapılan açıklamada, kredi kartı fiyatlarıyla ilgili geçen hafta The Wall Street Journal’da yer alan haberin “yanlış” olduğu aktarıldı.

Açıklamada, “Mastercard bu sonbaharda ABD’de takas fiyatlarını artırmıyor ve bunu yapmayı da planlamıyor” tabiri kullanıldı.

Ayrıca şirketin açıklamasında, ABD’de Mastercard süreçlerinin gerçekleştirilmesi için gereken ağ fiyatlarının de artırılmayacağı kaydedildi.

Öte yandan Visa’dan yapılan açıklamada da bahisle ilgili basında yer alan haberlerin “yanıltıcı” olduğu belirtildi.

Visa kartlarının kullanımındaki güçlü artışa karşın Visa süreçlerindeki genel takas fiyatlarının son on yılda yatay bir seyir izlediği vurgulanan açıklamada, ayrıyeten şirketin son 3 yılda ABD’deki küçük işletmelerin büyük çoğunluğu için takas fiyatlarını azaltacak programlar başlattığı söz edildi.

The Wall Street Journal’da 30 Ağustos’ta yer alan ve mevzuya dair bilgi sahibi isimsiz kaynaklar ile gazete tarafından görülen dokümanlara dayandırılan haberde, Visa ve Mastercard’ın kredi kartı fiyatlarını artırmaya hazırlandığı kaydedilmişti.

Haberois Editör

Türkiye'nin bir numaralı haber platformu olan Haberois, okuyucularına en güncel son dakika haberlerini tarafsız olarak sunar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu