Ekonomi Haberleri

İstanbul’da sel iki can aldı

İstanbul Valiliği, akşam tesirli olan sağanak sonrası hayatını kaybedenlerin sayısının Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde olmak üzere 2’ye yükseldiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, sağanak yağışın Arnavutköy ve Başakşehir’de an prestijiyle tesirini kaybettiği belirtildi.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde sıhhat hizmetinin verilmeye devam ettiği vurgulanan açıklamada, “Başakşehir’de sel sularına kapılan 1 kişi hayatını kaybetti. Şahsın cansız vücuduna ulaşıldı. Takımlarımızın su baskını yaşanan bölgelere müdahaleleri aralıksız devam ediyor. Yağışların sabah saatlerine kadar aralıklarla sürmesi bekleniyor” tabirine yer verildi.

Valilikten yapılan son açıklamada ise “Sağanak yağış sonrası hayatını kaybedenlerin sayısı Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerimizde olmak üzere 2’ye yükselmiştir” bilgisi paylaşıldı.

İstanbul Valisi Davut Gül, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, metrekareye yaklaşık 125 kilo gram yağış düştüğünü vurgulayarak Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinin sıhhat hizmeti vermeye devam ettiğini, sel sularına kapılan iki kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Gül, “Su baskını münasebetiyle meskenleri kullanılmayacak durumda olanlarla su basma riski olan hemşehrilerimiz 112’yi aradıkları takdirde kamu tesislerinde konuk edilecektir” paylaşımında da bulundu.

Haberois Editör

Türkiye'nin bir numaralı haber platformu olan Haberois, okuyucularına en güncel son dakika haberlerini tarafsız olarak sunar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu