Spor Haberleri

Arda Turan: ”Umarım kıymetimiz bilinir”

Trendyol 1. Lig’in şampiyonu Eyüpspor’da teknik yönetici Arda Turan, Türk futboluna örnek olabilecek bir oyunla Harika Lig’e yükselmeyi hak ettiklerini söyledi.

Eflatun-sarılı ekip, 1. Lig’de olağan dönemin 34. ve son haftasında Erzurumspor FK’yi 4-0 mağlup etti. Eyüpspor, karşılaşmanın akabinde düzenlenen merasimle şampiyonluk kupasını aldı.

Kupa seremonisinin akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Arda Turan, çok memnun olduğunu lisana getirerek, “Ligin ikinci haftasında liderliği aldık. Çok şükür bugün de başkan tamamladık. Ekibim birçok rekoru altüst etti. Herkese çok teşekkür ediyorum. Liderimiz Murat Özkaya sağ olsun bu yatırımları yapıyor, Fatih Kulaksız da birebir biçimde… Takımıma çok teşekkür ediyorum lakin her vakit oyuncular çok değerliler. Bir arada çok düzgün hareket ettiler. Doğal ki çok yeterli oyuncular lakin güzel oyuncuları birlikte oynatmak kıymetli bir fazilettir. Bu ülkede çok büyük kadrolar kuruldu fakat bir yere çıkamayan ve şampiyonluk kazanamayan bir sürü grup var. O yüzden futbolda birtakım telaffuzların; taktiğin, sistemin ve çalışmanın önüne geçmemesi lazım. Grubumla ve oyuncularımla gurur duyuyorum. Eyüp’e güzel olsun. Eyüpsultan, birçok vilayet üzere potansiyeli olan bir semt. İnşallah Süper Lig’de bu semtin hakkını vermeye çalışacağız.” sözlerini kullandı.

Bu dönemin en kıymetli noktasının, oynadıkları her maçtan sonra daha uygun çalışmaları olduğunu lisana getiren Turan, “Maçları kazandık ve kaybettik. Daima ayağa kalktık ve devam ettik. Oyunumuzu geliştirmeye çalıştık. Oyuna odaklandık. Oyun üzerinde konuştuk. Sonuç olarak bu türlü bir şampiyonluk geldi. Çok emek var. Çok hak edilmiş bir şampiyonluk. Çok yanlışsız oyunlar var. Umarım hakikat anlaşılır zira çok fazla incelendiğini düşünmüyorum. Ülke futboluna örnek olabilecek oyunlarımız var. İnşallah değeri bilinir.” diye konuştu.

Muhteşem Lig’i birinci kere deneyim edeceklerini hatırlatan Arda Turan, “Süper Lig bilmediğimiz bir yer. O yüzden evvel haddimizi bilmemiz lazım. Kalıcı olmaya çalışacağız. Uzun vadeli gayelerimiz var. Lakin evvel kısa vadeli amacımızla insanlara hoş oyun seyrettirmeye çalışan, düzgün oynayan, saha içinde kalan, bayanları ve çocukları futbola çeken, gençlere örnek olmaya çalışan bir kadro oluşturmaya çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Haberois Editör

Türkiye'nin bir numaralı haber platformu olan Haberois, okuyucularına en güncel son dakika haberlerini tarafsız olarak sunar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu